Instagram dodaje opcję zakupów do Reels

426

W ostatni czwartek rano, Instagram ogłosił swoje plany połączenia zakupów online i Reels, krótkiej formy funkcji wideo, aby nadążyć za konkurentem – Tiktokiem. Biznes i twórcy treści mają teraz możliwość oznaczania produktów w swoich Reels, a widzowie mogą oglądać te produkty i kupować je natychmiast lub zapisywać je do przyszłych zakupów. Dla płatnych influencerów możliwe jest też tagowanie marek.

Instagram, rywal Tiktoka, niedawno współpracował z Shopify, aby umożliwić użytkownikom Shopify reklamowanie się bezpośrednio do pracy z twórcami. Szef Instagrama Adam Mosseri mówi, że Tiktok jest „prawdopodobnie najbardziej groźnym konkurentem, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy”. Prawdopodobnie dlatego Instagram robi wszystko, co w jego mocy, aby nadążyć i upewnić się, że nie zostaną w tyle. W zeszłym miesiącu, aplikacja do udostępniania zdjęć i filmów zmieniła swój układ ekranu głównego, przenosząc niektóre funkcje, aby położyć nacisk na Reels i zakupy, wywołując krytykę użytkowników.

Dodanie opcji zakupów w formacie opartym na wideo jest bardzo interesujące zarówno dla widzów, jak i twórców treści. Można to udowodnić, patrząc na inne firmy technologiczne, które również dostosowały się do zakupów wideo. Dzięki temu reklamy odnoszą większy sukces, ponieważ dają konsumentom możliwość natychmiastowego zakupu. A ponieważ Instagram i Facebook szukają innych sposobów na zdobycie zysków, jest to dla nich ważny dodatek. Reklamy są głównym sposobem dla nich na uzyskanie przychodów, ale przez dodanie zakupów, mogą zmaksymalizować dochody poprzez czerpanie zysków z opłat za sprzedaż, zwłaszcza gdy klienci płacą za pomocą Facebook Pay.

Firma mówi, że funkcja zostanie udostępniona od dziś. Oznacza to, że od teraz, użytkownicy Instagram mogą kupować w każdym formacie w Stories, Feed, IGTV, Live, a teraz Reels.